The Costs of Living and Studying in Argentina

Chociaż Argentyna jest ogromnym krajem w Ameryce Południowej, koszty życia i nauki w Argentynie są znacznie niższe w porównaniu z innymi krajami. W tym artykule omówimy niektóre koszty, które mogą zainteresować Cię jako studenta międzynarodowego, po tym jak wcześniej przedstawiliśmy najważniejsze uczelnie w Argentynie.

Koszty życia i nauki

Koszty życia i studiów w Argentynie zależą od lokalizacji, stylu życia i lokalizacji uniwersytetu. Średnio od 2.500 do 4.500 dolarów powinno wystarczyć na pokrycie kosztów utrzymania przez rok.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, koszty utrzymania w Argentynie są zbyt niskie w porównaniu z innymi krajami. Zakwaterowanie kosztuje mniej niż 350 dolarów miesięcznie, podczas gdy korzystanie z transportu publicznego do szkoły tam i z powrotem kosztowałoby 10 dolarów w tygodniu.

Przeciętnie, student mógł uczęszczać na studia w Argentynie na jednym z uniwersytetów rządowych za mniej niż 5 000 dolarów rocznie. Ostatnio niektóre stany w Argentynie zaczęły nakładać minimalne opłaty na studentów zagranicznych przy zapisywaniu się na publiczne uniwersytety.

Uniwersytety w Argentynie

W Argentynie istnieją dwa rodzaje uniwersytetów: prywatny i rządowy. Pomimo tego, że uniwersytety rządowe są bezpłatne, to prywatne są bardzo drogie. Gdy zdecydujesz się na studia na jednej z tych uczelni, koszty będą się różnić w zależności od uczelni i jej lokalizacji.

Czesne na uniwersytetach rządowych w Argentynie jest bezpłatne, podczas gdy uczęszczanie na prywatny kosztowałoby Cię minimum 5 000 $ i maksimum 15 500 $ rocznie, aby zdobyć stopień naukowy. Opłaty za studia licencjackie i podyplomowe są bezpłatne. Niewiele publicznych uczelni stosuje minimalne opłaty za naukę na studiach podyplomowych.

Rodzaje i koszty zakwaterowania

Student musi dokonać wyboru pomiędzy dostępnymi opcjami zakwaterowania, które obejmują następujące elementy:

Oto lista niektórych cen, które możesz być zainteresowany jako student chcący studiować w Argentynie.

Koszty żywności

Posiłek w przyzwoitej restauracji: $9,29Coca-cola/Pepsi (butelka 0,33 litra): $1,47Woda (butelka 0,33 litra): $1,18Mleko (1 litr): $1,24 Chleb (500g): $1,79Biały ryż: $1,38A tuzin jaj: $1,89Pomidory (1kg): $1,84Wołowina (1kg): $7,69Cebula (1kg): 1,14

Koszty transportu

Transport publiczny w takich miastach jak Buenos Aires jest bardzo efektywny i nie jest drogi. Jeśli nie musisz jeździć za daleko, warto wydać trochę pieniędzy i zdobyć rower w takich miastach (ale nie oczekuj, że znajdziesz ścieżki rowerowe).

Wynajem i usługi komunalne

Rachunki za prąd, wodę, ciepło i usługi sprzątania: 87,67$ Lokalna taryfa telefonii komórkowej (przedpłacone): 0,25$Internet: 39,21$Jednopokojowe mieszkanie w centrum miasta: 401,54$. Jednopokojowe mieszkanie (poza centrum miasta): 304,32$.